Zasady współpracy

Art&Design Studio Projektowe, to firma, która stara się zawsze sprostać oczekiwaniom swoich klientów.
Bardzo cenimy sobie czas oraz wygodę osób, które zapraszają nas do współpracy.

Zapraszamy do współpracy

Państwa zadowolenie jest dla nas największym sukcesem i dlatego też dbamy o to, aby projekt realizowany był w założonym czasie i w ramach określonego budżetu. Dzięki naszemu doświadczeniu potrafimy zaproponować rozwiązania dopasowane do każdego klienta i na „każdą kieszeń”.

Współpracujemy z rzetelnymi firmami wykonawczymi. Jesteśmy w stanie zrealizować Państwa wnętrze od koncepcji wstępnej, poprzez projekt wykonawczy, nadzór autorski, aż po kompleksową realizację „pod klucz”. Poniżej przedstawiamy Państwu schemat naszej pracy oraz zasady, jakimi kierujemy się w przypadku podjęcia przez Państwa decyzji o współpracy.

Etapy współpracy projektowej

01.

Pierwszy kontakt

Po pierwszym kontakcie od Państwa na drodze mailowej lub telefonicznej ustalamy wspólnie dogodny dla Państwa termin spotkania, na którym oglądamy wnętrze i rozmawiamy na temat zakresu naszej ewentualnej współpracy (projekt kompleksowy lub też częściowy). Istnieje możliwość przyspieszenia przygotowania oferty poprzez przesłanie do nas mailem zwymiarowanych rzutów powierzchni przeznaczonej do aranżacji

02.

Pierwsze spotkanie

Po pierwszym spotkaniu lub otrzymaniu korespondencji zawierającej rzuty, przedstawiamy Państwu propozycję wyceny prac projektowych. Jeśli akceptują Państwo warunki oferty, spotykamy się w celu dokonania inwentaryzacji wnętrz (jeśli pozwala na to stan zaawansowania prac budowlanych) oraz spisania wszystkich Państwa oczekiwań i preferencji dotyczących projektu. Równocześnie podpisujemy umowę o wykonanie projektu oraz ustalamy wstępny harmonogram prac

03.

Rozpoczęcie prac

Pierwszym etapem prac jest przygotowanie z naszej strony propozycji koncepcyjnych związanych z szeroko rozumianym układem funkcjonalnym, doborem materiałów, rozwiązań architektonicznych, mebli itp. Propozycje przedstawiamy w postaci rysunków, rzutów i widoków 3d. Bardzo często wspólnie udajemy się do salonów sprzedaży, aby na miejscu zaproponować Państwu lub pomóc w wyborze materiałów wykończeniowych. Po ostatecznej akceptacji przez Państwa koncepcji projektowej, przystępujemy do wykonywania fotorealistycznych wizualizacji, które także są przedmiotem Państwa oceny. Po akceptacji wizualizacji przystępujemy do sporządzenia dokumentacji projektowej dla poszczególnych wykonawców oraz specyfikacje materiałów, które pozwalają im na wykonanie elementów wnętrza oraz jego wykończenie zgodnie z zaakceptowanym projektem

04.

Nadzór nad realizacją

W momencie przystąpienia przez ekipę wykonawczą (współpracującą z naszym studio lub zaproponowaną przez Państwa) do pracy, jeśli wybiorą Państwo taką opcję, następuje etap nadzoru autorskiego nad realizacją projektu. Polega on na tym, że na życzenie Państwa lub wykonawcy przyjeżdżamy na miejsce inwestycji by wyjaśnić ewentualne wątpliwości związane z projektem i zapewnić aby wizja projektowa w pełni znalazła swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

00.

Zapraszamy do współpracy

Najczęściej zadawane pytania

Wycena projektu jest przygotowywana przez projektantów za darmo, a więc nie muszą Państwo ponosić żadnych kosztów. Zachęcamy do odwiedzenia naszej pracowni lub do kontaktu telefonicznego z naszymi architektami w celu omówienia szczegółów.

Cena projektu jest każdorazowo ustalana indywidualnie. Na ostateczny koszt składa się wiele różnego rodzaju czynników, w tym między innymi zakres projektu (czy ma być to projekt całego obiektu, czy pojedynczego wnętrza), stopień skomplikowania obiektu itp.

Na ostateczną cenę projektu ma wpływ wiele elementów. Przede wszystkim, ustalając koszt, architekt bierze pod uwagę powierzchnię, ilość pomieszczeń (czy projektowany jest cały budynek, czy też pojedyncze pomieszczenie: kuchnia, łazienka, salon), a także stopień skomplikowania wnętrza.

Proces projektowania obejmuje przygotowanie koncepcji, wizualizacji (ilość jest każdorazowo określana w ofercie), zestawienie materiałowe i wyposażenia, rysunki wykonawcze wraz z meblami na wymiar, a także pięć nadzorów (w tym spotkania mające na celu pomoc w wyborze materiałów).

Wpływa na to wiele czynników. Z naszego doświadczenia wynika, że proces projektowania wnętrz trwa zwykle od ok. miesiąca do nawet kilku miesięcy. Wiele zależy między innymi od tego, jak duża jest projektowana powierzchnia – czy jest to mieszkanie do 50 metrów kwadratowych, czy przestrzeń o powierzchni do 500 metrów kwadratowych. Znaczenie ma także stopień skomplikowania wnętrza oraz ilość elementów nietypowych.