Aranżacja i projekty wnętrz apartamentów

Apartamenty posiadają wiele zalet użytkowych i wizualnych, dzięki którym codzienna egzystencja to prawdziwa przyjemność.

Apartament a mieszkanie?

 

Słowo “apartament” w ostatnim czasie często jest nadużywane. Wystarczy prześledzić kilka ofert deweloperów, by zauważyć, że apartament stał się synonimem mieszkania. Czy słusznie? W terminologii związanej z rynkiem nieruchomości brakuje jednoznacznej definicji apartamentu. Tak naprawdę rynek apartamentów rozwinął się w Polsce dopiero w latach 90., a ich “rozkwit” przypadł na okres po wstąpieniu Polski do UE. Jasne jest, że nie można zwykłego mieszkania porównywać do luksusowego apartamentu, ale trzeba pamiętać, że używanie określenia ‘apartament’ nie tylko nobilituje, ale również zobowiązuje. Badania ekspertów rynku nieruchomości pokazały, że zaledwie 0,3 procent inwestycji w  Polsce, określanych przez deweloperów jako apartamenty spełniają właściwe wymogi. Usystematyzowanie cech, jakie powinien posiadać apartament, pozwoli odróżnić go od mieszkań nawet tych o podwyższonym standardzie.

 

Luksusowy apartament

 

Aby dany obiekt użytkowy mógł zostać nazwany apartamentem, musi posiadać co najmniej kilka cech wyróżniających. Przede wszystkim musi być przestronny, a pomieszczenia powinny być dużych rozmiarów. Najlepiej, gdy cały apartamentowiec strzeżony jest przez ochronę, a wewnątrz budynku znajduje się recepcja. Lokalizacja apartamentu musi być szczególnie atrakcyjna – dostęp do terenów zielonych lub innych unikatowych cech otoczenia to podstawa.

 

Mieszkanie – aby mogło mieć znamiona apartamentu – musi spełniać takie kryteria, jak:

  • wysoki standard wykończenia,
  • odpowiednia wysokość mieszkania – minimum 2,9 m.,
  • odpowiednie doświetlenie światłem dzienny,
  • obecność windy w budynku,
  • zadbana i spokojna okolica,
  • odpowiedni rozkład mieszkania.

 

W prawdziwych apartamentach oprócz kuchni, sypialni, łazienki i salonu znajduje się garderoba, pralnia, biblioteczka, osobna łazienka do każdego z pokoi, podział na część dzienną – dla gości i nocną – dla domowników.

 

Apartamenty posiadają wiele zalet użytkowych i wizualnych, dzięki którym codzienna egzystencja to prawdziwa przyjemność. Ich wadą jest wysoka cena. Najwięcej za apartament trzeba zapłacić w centrum największych miast, a cena może sięgać nawet 5-6 mln zł. Jednak luksus kosztuje, a deweloperzy o tym doskonale wiedzą.

 

Ekskluzywne wykończenie apartamentu

 

Wnętrze apartamentu w przeciwieństwie do tradycyjnego mieszkania musi posiadać wysoki standard wykończenia i odpowiednią jakość użytych materiałów. W apartamentach najpopularniejszymi materiałami do wykańczania wnętrz są m.in.: okładziny z naturalnego drewna, naturalne kamienie – marmur, stal nierdzewna, szlachetne tynki, egzotyczne okleiny, impregnowana skóra. Dużą uwagę trzeba poświęcić bezpieczeństwu, dlatego ważne jest, by nasza rezydencja wyposażona była w solidne drzwiantywłamaniowe, system alarmowy i rolety antywłamaniowe.

 

Inwestycja w najdroższe materiały wykończeniowe i sprzęty nie daje jeszcze gwarancji, że nasze cztery kąty będą wyróżniać się elegancją i luksusem. Ważna jest ich odpowiednia aranżacja. To jak apartament zostanie zaprojektowany, przekłada się na jego ostateczną cenę rynkową oraz podnosi standard całego mieszkania. Apartament musi charakteryzować się nie tylko klasą i bogactwem, ale przede wszystkim niebywałą funkcjonalnością i wygodą. Dobrze zaplanowany i luksusowo wykończony apartament to taki, który powstaje we współpracy profesjonalnych projektantów i designerów wnętrz. Pomoc w aranżacji wnętrz jest niezbędna, jeśli zależy nam na ekskluzywnym wykończeniu wnętrza i niebywałym designu.

Apartament klasy premium

Apartamenty mogą posiadać również swoją klasę premium. Klasa premium oznacza najwyższy z możliwych standardów przeznaczony z reguły dla najzamożniejszych Klientów. Jak wskazują dane Business Insider Polska, zainteresowanie tego typu apartamentami jest niemałe i ciągle rośnie. Standardem niezbędnym  w klasie premium są m.in. usługi concierge, sprzątanie, naprawy, duża hala garażowa, sale konferencyjne dostępne dla mieszkańców apartamentów czy basen.

 

Odpowiednia aranżacja apartamentu to nie lada wyzwanie. Oprócz walorów estetycznych ważna jest ergonomia, czyli takie dostosowanie wszystkich znajdujących się w pomieszczeniu sprzętów, aby użytkowanie było wygodne. Wygląd i jakość sprzętów oraz ich rozmieszczenie wpływa na luksus i wysoki standard apartamentu.

 

Pomożemy Państwu w zaprojektowaniu i aranżacji wyjątkowego i eleganckiego wnętrza apartamentu. Dzięki unikatowemu pomysłowi każde mieszkanie wyróżniać się będzie świetnie urządzonym wnętrzem. Nawet mieszkanie o nie luksusowej powierzchni z naszą pomocą nabierze luksusowego charakteru.