Płytki drewnopodobne nie tylko w kuchni – sprawdź gdzie jeszcze znajdą zastosowanie

Wiele osób przy aranżacji wnętrza w nowoczesnym stylu decyduje się na drewno. Drewno to materiał ponadczasowy i uniwersalny, pasuje niemal do wystroju każdego pomieszczenia, a szczególnie ceniony jest w stylu skandynawskim, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Podłoga drewniana ma wiele zalet, ale by dobrze wyglądała i służyła przez wiele lat, wymaga odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Dobrej jakości drewno to również duży wydatek, dlatego coraz częściej zastępuje się je płytkami drewnopodobnymi.

Płytki drewnopodobne w kuchni

Zaletą płytek drewnopodobnych jest to, że można je zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Płytki imitujące drewno świetnie sprawdzą się w kuchni, zwłaszcza tej otwartej na salon. Podłoga w kuchni musi spełniać wysokie wymagania pod względem wytrzymałości i odporności na zabrudzenia, dlatego tym bardziej jest to doskonały wybór.

płytki drewnopodobne w salonie

Płytki drewnopodobne w łazience

Kuchnia to nie jedyne pomieszczenie, w którym zastosowanie ma gres imitujący drewno. Tego rodzaju okładzina sprawdzi się świetnie również przy aranżacji łazienki. Płytki drewnopodobne łączą wygląd drewna z funkcjonalnością i higieną tradycyjnych kafelków, co jest niezwykle istotne ze względu na dużą wilgotność panującą w łazience. Płytki drewnopodobne doskonale sprawdzą się przy ogrzewaniu podłogowym. Ceramika drewnopodobna dobrze oddaje ciepło i co najważniejsze – nie ulega odkształceniom termicznym. Jeśli chcemy uzyskać efekt stylowej łazienki, płytki imitujące drewno można połączyć z efektownymi kafelkami, a całość wykończyć złotymi lub miedzianymi dodatkami. Warto też dodać, że płytki drewnopodobne można układać nie tylko na podłodze, ale również na ścianie lub wykorzystać przy obudowie wanny. Bogactwo wzorów i kolorów kafelków drewnopodobnych pozwala na urządzenie łazienki w każdym stylu – od stylu klasycznego po styl rustykalny czy skandynawski.

drewniana podłoga w łazience

Płytki imitujące drewno w salonie i przedpokoju

Salon to kolejne pomieszczenie, w których zastosowanie mają płytki o strukturze drewna. Z powodzeniem można je wykorzystać nie tylko jako wykończenie podłogi, ale również umieścić na ścianie jako element dekoracyjnych wnętrz. Płytki drewnopodobne będą dobrze współgrać z nietypowym kształtem ściany, wnęki czy kominka. Jeśli nasz salon nie jest pokaźnych rozmiarów, tego rodzaju płytki warto zastosować jako materiał wykończeniowy na całym poziomie. Dzięki takiemu ułożeniu nasz salon optycznie się powiększy.

Często zadajemy sobie pytanie: co wybrać na podłogę w przedpokoju, aby było wytrzymałe i odporne na zabrudzenia? Otóż możliwości jest kilka, ale wysokiej jakości płytki drewnopodobne to jedna z możliwie najlepszych opcji, ponieważ ten rodzaj ceramiki podłogowej jest wyjątkowo trwały i odporny na zabrudzenia. Dodatkowo płytki imitujące drewno są bardzo praktyczne w utrzymaniu, niedrogie i doskonale przewodzą ciepło. Dopełnieniem wystroju przedpokoju lub salonu mogą być płytki drewnopodobne na schodach.

jasne płytki drewnopodobne w salonie

Płytki drewnopodobne – dlaczego warto?

Płytki imitujące drewno mogą skutecznie imitować naturalne drewno – jego kolor, wzór, fakturę. Dobrej jakości płytki ceramiczne drewnopodobne łudząco przypominają produkty o naturalnym pochodzeniu. Dostępne są również w rozmiarach odpowiadających faktycznym rozmiarom parkietu. W porównaniu do drewna są tańsze i łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Co więcej, mogą być materiałem bardzo trwałym, co w głównej mierze zależy od jakości płytek i nie wymagają uciążliwego lakierowania. Płytki drewnopodobne łączą w sobie cechy paneli laminowanych i drewnianych, dlatego cieszą się dużą popularnością. W sklepach możemy je znaleźć w kształcie:

  • rombu,
  • mozaiki,
  • podłużnych desek,
  • sześciokątów,
  • dużych formatów.

Niezależnie do jakiego pomieszczenia wybieramy płytki drewnopodobne, ważne jest, aby zwrócić uwagę na ich parametry techniczne, bo to od nich zależy wytrzymałość naszej podłogi. Płytki imitujące drewno to doskonały kompromis pomiędzy naturalnym drewnem a tradycyjną ceramiką. Płytka może być tańszym i wygodniejszym zamiennikiem dla drewna, ale również bogactwo wzorów i kolor sprawia, że jest to świetne rozwiązanie na wystrój nowoczesnego wnętrza.