Aranżacja wnętrz na wiosnę w 2018 roku

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, dlatego już teraz warto pomyśleć o tym, aby niewielkim kosztem zmienić aranżację wnętrz swojego wnętrza. Zimową monotonię warto zastąpić takimi dekoracjami i dodatkami, które wprowadzą do wystroju optymistyczny powiew wiosny. Wiosna uważana za najpiękniejszą z pór roku, na to miano zasłużyła niebezpodstawnie. Bowiem właśnie lada moment wszystko zacznie budzić się do życia, a otaczający nas świat nabiera nowych, żywych barw, które koniecznie trzeba wprowadzić także do swojego wnętrza.

Wprowadź wiosnę do swojego domu, czyli jakie kolory ma wiosna?

Na wiosnę proponujemy wybrać optymistyczne kolory wnętrz, które pozwolą stworzyć żywe i energetyzujące aranżacje. W tej roli doskonale sprawdzą sięodcienie zieleni i żółcieni, które wywołają efekt pozytywnej energii – tak bardzo pożądanej po zimie, zbliżą nas do natury i będą stanowić znakomitą bazę do wiosennych aranżacji. Kolor zielony odpręża, a żółty to barwa emanująca ciepłem, która jednoznacznie kojarzy się z radością i optymizmem. Dla tych osób, dla których odżywcze, wiosenne barwy są jednak zbyt śmiałym krokiem aranżacyjnym, sugerujemy pomalować nimi tylko część ściany lub użyć ich jako akcent w postaci dodatków do wystroju wnętrza.

We wnętrzach urządzonych w skandynawskim stylu, jasne kolory kojarzące się z północą najlepiej przełamać tymi typowymi dla wiosny, czyli wspominają już słoneczną żółcią lub posłużyć się obecnie panującymi trendami, czyli postawić na pastele, energetyczne fiolety, pomarańcze, czerwienie, turkusy, które doskonale ożywią wnętrze.

Więcej na temat najmodniejszych kolorów do wnętrz w 2018 roku znaleźć można w artykule Trendy w aranżacji wnętrz na 2018 rok

kuchnia w bieli styl skandynawski

Wiosenne aranżacje kwiatowe

Jeśli marzy nam się jasne, optymistyczne i w pełni wiosenne wnętrze, nie musimy od razu decydować się na generalny remont. Z powodzeniem można zacząć od zmiany dekoracji. Wiosna jednoznacznie kojarzy się z kwitnącymi kwiatami, takimi jak tulipany czy żonkile, które świetnie ozdobią nowoczesne wnętrze. Dobrym rozwiązaniem jest także ozdobienie kwiatami balkonu. Na balkonie doskonale sprawdzą się lawendy, trawy ozdobne, bratki i funkie. Uroku wnętrzu nadadzą nie tylko te żywe kwiaty, ale i dekoracje kwiatowe w postaci kwiatów oprawionych w ramach lub tych wydrukowanych na tkaninie bądź tapecie.

Wpuść słońce do wnętrza

Wiosna to taka pora roku, kiedy słońce coraz śmielej zaczyna zaglądać do naszych wnętrz. Jest to doskonały moment do zmiany dekoracji okna po to, by wpuścić do pomieszczenia odrobinę wiosennego światła. Wiosną warto zrezygnować z ciężkich zasłon, które blokują światłu dostęp do wnętrza i zastąpić je lżejszą tkaniną przepuszczającą naturalne światło. Na wiosnę nie sprawdzą się zasłony w mocnych barwach, takich jak czerwień, zieleń, fiolet, które sprawią, że cała przestrzeń wypełni się sztuczną poświatą. O tej porze roku najlepiej postawić na śnieżnobiałe firany, dzięki czemu wprowadzimy do wnętrza mnóstwo światła i nadamy mu lekkości.

Gra świateł

Mieszkanie w wiosennym klimacie jest pełne światła. Gdy nasze wnętrze cierpi na niedostatek naturalnego światła lub jest bardzo niewielkie, warto zacząć manipulować oświetleniem. Najprostszym trikiem będzie wykorzystanie luster oraz elementów szklanych i lakierowanych, które optycznie rozświetlą i powiększą pomieszczenie.

nowoczesny salon

Wiosenne porządki w mieszkaniu

Zmieniając wystrój mieszkania na wiosnę, nie można zapominać o wiosennych porządkach. Wiosna to znakomity czas na gruntowne sprzątanie mieszkania. Nie ma nic gorszego w aranżacji wnętrz niż dokładanie coraz to innych dekoracji. Dlatego przymierzając się do wiosennych zmian w wystroju mieszkania, warto wpierw zadbać o pozbycie się tego, co jednoznacznie kojarzy się z zimowymi klimatami lub świętami. Podczas wiosennych porządków koniecznie trzeba pamiętać także o tarasie i balkonie.